Tre ekipe në gjysmëfinale, me trajner gjerman!


Tani më janë mësuar 3 skuadra në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa është interesant fakti se që të tre skuadrat kanë trajner gjerman, që është edhe një rekord i ri në Ligën e Kampionëve.

Hansi Flik dërgoi Bajern Munihun në gjysmëfinale të garës elitare evropiane, pasi që eliminoi Barcelonën me 8-2, ndërsa në mesin e katër ekipeve më të mira kanë siguruar edhe Xhulian Nagellsman me Lajpcigun dhe Tomas Tuhelli me PSZH-në.

LEXO EDHE:

Back to top button