Treni përplaset me veturën në Prishtinë, lëndohet një person

Treni përplaset me veturën në Prishtinë, lëndohet një person

Një aksident trafiku mes një treni dhe një veture ka ndodhur të martën në orët e hershme të mëngjesit në Prishtinë.

Aksidenti ndodhi në rrugën “Berati”, ku është lënduar një person.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Online Reporteri.net, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 07:30 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën “Berati” në Prishtinë. Në këtë aksident ka qenë i përfshirë një tren dhe një automjet. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar një person. Personi i lënduar është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që me rastin po merret Njësiti i Trafikut Rrugor”, tha Ahmeti.

LEXO EDHE:

Back to top button