Turqi, 36 viktima dhe 1.517 raste të reja me koronavirus – ALSAT-M

epa08343138 A health worker checks the temperature of a driver who has permission to enter Istanbul on the D-100 state road of Istanbul, Turkey, 04 April 2020. Turkish President Erdogan announced on 03 April the shutdown of borders of 31 cities in a bid to halt the spread of coronavirus. Turkey suspended all international flights and all inter-city travels are subject to local authorities’ permission as part of measures to prevent the spread of the pandemic COVID-19 disease caused by the SARS-CoV-2 coronavirus. EPA-EFE/ERDEM SAHIN


Autoritetet Shëndetësore në Turqi  kanë bërë të ditur për 1.517 raste të reja  dhe 36 viktima nga Covid-19 brenda 24 orëve të fundit, duke e çuar në 265.515 numrin e përgjithshëm të të prekurve dhe në 6.245 atë të viktimave deri më tani. Në 24 orët e fundit në vend janë shëruar 1.017 të infektuar, me çka numri i pacientëve që e kanë mposhtur sëmundjen shkon në 241.809. Deri më tani, Turqia ka kryer 6.835.674 teste, përfshirë 107.814 në 24 orët e fundit. Aktualisht, 896 pacientë në mbarë Turqinë janë në gjendje të rëndë, ndërsa 7,4 për qind e pacientëve janë prekur nga pneumonia.

LEXO EDHE:

Back to top button