Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 34.700 ushtarë rusë

Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 34.700 ushtarë rusë

Më shumë se 34.700 ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i luftës në Ukrainë 122 ditë më parë, ka pohuar Ukraina të shtunën, shkruan Sky News.

Në përditësimin e përditshëm mbi humbjet e armikut, Ministria e Jashtme ukrainase raportoi se 217 avionë, 184 helikopterë dhe 1.511 tanke ishin shkatërruar gjithashtu.

Rusia nuk ka dhënë përditësime të rregullta se sa trupa ka humbur.

LEXO EDHE:

Back to top button