Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkohen NATO-s në Kosovë

Misionit paqeruajtës të NATO-së në Kosovë do t’i bashkohen ushtarët e rinj.

- Advertisment -

Lajmin e ka konfirmuar misioni i NATO’s nëpërmjet një postimi Twitter.

“Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision! Trupat i kanë përfunduar përgatitjet në Iowa, ShBA, dhe do të largohen për të marrë pjesë në një angazhim paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. NATO/KFOR-i vazhdon të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovën”, shkruhet në postim.

LEXO EDHE:

Back to top button