Ushtria izraelite thotë se vrau 10 persona gjatë operacioneve në Zeitun të Gazës

Ushtria izraelite thotë se vrau 10 persona gjatë operacioneve në Zeitun të Gazës

Ushtria izraelite ka thënë se vrau 10 persona gjatë operacioneve në lagjen Zeitun të qytetit të Gazës.

Duke ofruar informacion mbi operacionet e saj ushtarake, kjo ushtri bëri të ditur se vrau luftëtarët e Hamasit me anë të helikopterëve luftarakë.

Ushtria gjithashtu pretendoi se kishte gjetur tunele të Hamasit dhe dyqane armësh në zonë dhe thanë gjithashtu se vranë më shumë se 10 luftëtarë të Hamasit në perëndim të Khan Younis.

LEXO EDHE:

Back to top button