Vajs humbi futbollistin kyç para sfidës me Maqedoninë?

Seleksionuesi Vladimir Vajs ka vështirësi rreth ekipit dhe mungesa e Kviça Kvarackelijas, do të ishte një goditje e madhe për kombëtaren e Gjeorgjisë. Mesfushori gjeorgjian është nën përkujdesin mjekësor dhe është vënë në regjim të posa­çëm në përgatitjet për sfidën me Maqedoninë. Mediat në Gjeorgji raportojnë se ai do të nis ndeshjen në pankinë dhe do të aktiviziohet vetëm në një pjesë të takimit.

Sipas mediave, trajneri Vajs ka në dispozicion pjesën më të madhe të reprezentuesve dhe mund të bëj ndrrime të vogla para përballjes më Maqedonisë. Tek kjo e fundit, në dyshim është paraqitja e Arian Ademit, që ka një lëndim të këmbës, mirëpo ekipi mjekësor është duke dhënë maksimumin që të vë Ademin në dispozicion Angelovskit për këtë përballje historike, për të dy kombëtaret.

LEXO EDHE:

Back to top button