Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Komisioneri Europian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka uruar kryeministrin Hristijan Mickoski me rastin e zgjedhjes së Qeverisë së re.
Ai në rrjetet sociale shkruan se pret të bashkëpunojë me Qeverinë e re për të avancuar rrugën europiane të shtetit.

“Urime kryeministrit Mickoski dhe anëtarëve të Qeverisë së re! Mezi pres të punoj shpejt me ju për të avancuar rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Varhelyi në një mesazh urimi të publikuar në X.

LEXO EDHE:

Back to top button