Vazhdon seanca e 30 e Kuvendit, në rend dite edhe interpelanca për Dimitrovin

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do ta vazhdoj seancën e 30 në të cilën mes tjerash në rend dite është edhe interpelanca për zëvendëskryeministrin për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov.  Interpelanca ndaj Dimitrovit është ngritur nga një grup i deputetëve opozitar.
Para deputetëve në këtë seancë mes tjerash do të jenë edhe propozim ndryshimet të Ligjit për barazi mes grave dhe burrave.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button