VIDEO/Argjentina kampion, filloi festa e madhe në Buenos Aires

Pas një pauze të madhe, Argjentina fitoi sërish trofeun e Kupës së Botës, i cili është edhe i pari në karrierën e pasur të Lionel Messit dhe pas bilbilit të arbitrit të fundit, festa nisi menjëherë.

Tifozët në Buenos Aires filluan të festojnë dhe folësi mbeti pa fjalë pasi shpalli fitoren e “gauchos”.

 

LEXO EDHE:

Back to top button