VIDEO / Bohumi përmbys rezultatin dhe siguron mbijetesën me penallti

Arritje fantastike e Bohum-it në ndeshjen e dytë të play-off-it të Bundesligës kundër Fortuna Diseldorf. Në fakt, skuadra e Ruhr-it fillimisht arriti të kapërcejë deficitin 3-0 nga ndeshja e parë, duke e çuar ndeshjen fillimisht në kohën shtesë, ku bardhekuqtë në mënyrë të përsëritur iu afruan golit që do t’i jepte promovim, e më pas me penallti.

Pas një beteje të gjatë nga njëmbëdhjetë metra, gabimi i Tanakes vendos ndeshjen, duke gjuajtur lart mbi traversë.

 

Bohumi arrin kështu shpëtimin dhe do të jetë sërish në vijën startuese të Bundesligës së ardhshme.

LEXO EDHE:

Back to top button