Horoskopi për datën 28 maj

Horoskopi për datën 28 maj

Dashi

Do t`i kushtoni kohë, përpjekje, energji dhe kreativitet miqësive dhe marrëdhënieve tuaja të ngushta. Të gjitha lidhjet e dashurisë forcohen sepse jeni të vendosur të siguroheni që të gjithë në jetën tuaj që janë të rëndësishëm për ju, ta dinë këtë.

Demi

Dikush do të sillet sikur po ju bën një nder duke ju dhënë disa Nuk do t’ju bëjë përshtypje mënyra se si ata e kanë mbajtur këtë nga ju të fshehtë dhe duhet të zbuloni më shumë përpara se të jepni një pamje më të qartë.

Binjakët

Do t’i jepni një familjari në nevojë një mbështetje shtesë. Në takimet me politikanë dhe zyrtarë të tjerë duhet të dini se gjithçka po merret seriozisht dhe shqetësimet po dëgjohen.

Gaforrja

Jeni të shqetësuar dhe keni nevojë për një ndryshim. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të eksploruar vende të reja. Programoni një udhëtim në një vend që gjithmonë keni dashur ta vizitoni. Natyra e ngrohtë dhe mikpritëse e njerëzve atje do t’ju befasojë. Merrni pak kohë për të dalë dhe për të eksploruar peizazhin.

Luani

Qëndroni të qetë kur reagoni ndaj shpërthimeve të një të riu. Refuzoni të dorëzoheni ndaj kërkesave të bëra nga një i afërm sfidues. Ata duhet të dinë se nuk mund të vazhdojnë të marrin atë që duan duke qenë të pasjellshëm dhe mosrespektues.

Virgjëresha

Keni të drejtë të jeni të kujdesshëm ndaj dikujt që duket tepër i sjellshëm dhe bujar. Ata duan diçka nga ju dhe kur të fillojnë të bëjnë kërkesa, nuk do të ngurrojnë t’ju kujtojnë se sa të mirë kanë qenë me ju. Mos lejoni që t’ju bëjnë të ndiheni sikur u detyroheni atyre një nder.

Peshorja

Ju mund të ndjeni se disa komente të bëra në një faqe në rrjetet sociale ju drejtohen juve, edhe pse emri juaj nuk është përmendur. Ju mund të mërziteni për asgjë. Mos e turpëroni veten duke reaguar marrëzisht. Qëndroni larg bisedave që ju bëjnë të ndiheni të tensionuar dhe dyshues.

Akrepi

Ju e urreni të mbeteni prapa në punë dhe në përgjegjësi të tjera. Kjo është arsyeja pse keni ndërmend të vazhdoni me punët dhe detyrat që kanë mbetur pezull kohët e fundit. Do të duket se do të gjeni furnizime shtesë energjie pikërisht kur keni nevojë për të, saqë edhe detyrat më të këqija nuk do të duken aq të lodhshme si zakonisht.

Shigjetari

Një lidhje rastësore do të zhvillohet në diçka më serioze dhe kuptimplotë. Jeni beqar? Miqësia mund të çojë në romancë. Marrëdhëniet e dashura, miqësitë dhe partneritetet e biznesit janë fokusi juaj kryesor.

Bricjapi

Një ftesë për t’u bashkuar me disa miq në një mbledhje të vogël, joformale, do të jetë një ftesë që nuk do të dëshironit ta refuzoni. Ky është shansi juaj për të njohur dikë më mirë. Për sa kohë që ju dhe të tjerët rreth jush e dini se ku qëndroni me njëri-tjetrin, nuk duhet të ketë debate të mëdha.

Ujori

Mbajini planet fleksibël. Do t’ju kërkohet të ndihmoni dikë të zgjidhë një dilemë të vështirë dhe do të ndiheni keq nëse nuk mund t’i ndihmoni kur ata kanë vërtet nevojë për ju. Nëse e gjeni veten të kufizuar nga besimet e forta, detyrimet ose zakonet e së kaluarës, reflektoni se çfarë mund të pengojë përparimin tuaj.

Peshqit

Mos kini frikë të përballeni me dikë që po përpiqet t’ju manipulojë. Edhe nëse është një koleg i vjetër, ata nuk mund të vazhdojnë të kërkojnë shumë nga ju. Ju mund ta doni punën tuaj, por përpjekja për t’i kënaqur të gjithë po fillon t’ju lodhë. Mendoni për shëndetin tuaj.

LEXO EDHE:

Back to top button