VIDEO / Fitorja e 100-të me Argjentinën, Mesi e feston me një “perlë”

Lionel Mesi vazhdon formën e tij të lartë nw prag tw Botwrorit “Katar 2022”. Argjentina mundi kombwtaren e Xhamajkws me rezultatin 3:0, në një ndeshje që ishte e karakterit miqësor.

Seria e golave u hap nga Julian Alvarez, i cili dërgoi topin në rrjetë kur po luhej minuta e 13’.

Dy golat që vulosën rezultatin final i shënoi Lionel Mesi. Njëri u shënua në minutën 86’, tjetri në minutën 89’, ndwrsa ky i fundit nga gjuajtja e lirë  dhe ishte thjesht spektakolar.

LEXO EDHE:

Back to top button