VIDEO | Mësoni si të hiqni njollat e forta të vajit nga rrobat me një teknikë të zgjuar dhe me një kosto shum të ulët

Një grua ka ndarë një metodë të thjeshtë për të hequr qafe njollat e forta të vajit nga rrobat tuaja, dhe besoni a po jo ka efekt pozitiv.

- Advertisements -

Njollat nga ushqimi si vaji i ullirit mund të jenë të vështira për t’u hequr nga rrobat a po gjëra të tjera. Pra, ajo ka zhvilluar një metodë të zgjuar që përdor përbërës të thjeshtë shtëpiakë – dhe ajo thotë se funksionon çdo herë.

Para së gjithash, ngjitni një copë kartoni prapa vendit ku ka njollën tuaj në sendin e veshjes, në mënyrë që pastrimi juaj të mos depërtojë deri në pjesën e pasme.

Tjetra, do t’ju duhet të lani lëngun. Vendoseni atë në njollë, Chantel thotë se kjo ndihmon në prishjen e vajit dhe yndyrës.

Për hapin tjetër do t’ju duhet bikarbonat sode. ‘Sasi e vogël bikarboni për të nxjerrë njollën nga pëlhura.

‘Pastaj, përdorni një furçë këpucësh për ta pastruar pëlhurën.’

Lëreni tretësirën të laget për pesë deri në dhjetë minuta, pastaj vendosni copën e njollës të rrobave në lavatriçe dhe lajeni atë normalisht. Njolla duhet të zhduket kur të dalë.

Njollat e naftës janë jashtëzakonisht të ndërlikuara, kështu që njerëzit në komente ishin të kënaqur që gjetën një zgjidhje që nuk ishte as e ndërlikuar dhe as e shtrenjtë.

Do të na faleminderoheni për këtë teknikë të thjeshtë dhe me një kosto shum të ulët.

LEXO EDHE:

Back to top button