VIDEO / Reagimi i Nejmarit, pasi humb 1 mln euro në një dorë pokeri

Nejmar Zhunior është duke kaluar edhe një herë fazat vendimtare të sezonit në fushë për Paris Sen Zhermenin, pasi fati i tij i lëndimit vazhdon të dëmtojë karrierën e tij. Kjo do të thotë që ylli brazilian është lënë sërish në duart e tij për të argëtuar veten për muaj të tërë.

Një nga hobiet kryesore të Nejmarit është pokeri. Brazilianit i pëlqen të luajë kumar gjatë kohës së tij të lirë dhe pas një operacioni për një problem me ligamentin e kyçit të këmbës, ka shumë kohë që ai të ushtroj këtë hobi. Ndërsa luante poker në internet me sa duket, Nejmar u inçizua pasi humbi 1 milion euro me një dorë të vetme.

 

Fillimisht u duk se ai do të ankohej dhe po qante për shumën e parave të humbura, por më pas shpërtheu në të qeshura. Kjo video shërben edhe një herë për të ilustruar hendekun disi të padepërtueshëm midis futbollistëve më të mirë në botë dhe të përditshmes për shumicën e njerëzve.

Për shumë njerëz është e vështirë të imagjinohet të ketë kaq shumë para, ndërsa pak mund të imagjinojnë të jenë kaq joserioze me të.

LEXO EDHE:

Back to top button