VIDEO / Skandaloze, futbollisti godet arbitren e ndeshjes!

Një ngjarje e turpshme në Argjentinë, në ndeshjen e rezervave të Indipencia dhe Garmense. Kristian Tirone është protagonisti negativ. Futbollisti ka goditur arbitren e ndeshjes, Dalma Kortadi.

Ajo i tregoi futbollistit kartonin e kuq dhe reagimi i tij ishte i turpshëm, saqe detyroi edhe forcat e rendit të futeshin në fushë për të qetësuar situatën.

Gjyqtari është dërguar në spital me lëndime të lehta, ndërsa sulmuesi është arrestuar nga policia dhe ndaj tij është ngritur kallëzim penal.

LEXO EDHE:

Back to top button