Vijojnë lëkundjet në Turqi, një tjetër tërmet godet Hatay

Vijojnë lëkundjet në Turqi, një tjetër tërmet godet Hatay

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 01:14 në lagjen “Defne” të Hatay.

Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.1 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë rrethi Defne i Hatajit.

Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 7 kilometrash, ndërsa nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Një muaj nga tërmetet shkatërruese në Turqi e Siri, gati 46 mijë të vdekur vetëm në anën turke të kufirit e 6 mijë në krahun tjetër dhe mbi 13 mijë pas-lëkundje, njerëzit në zonat më të prekura ende jetojnë në frikë.

LEXO EDHE:

Back to top button