Vikendi i zgjatur, maqedonasit “vërshojnë” Greqinë

Vikendi i zgjatur, maqedonasit "vërshojnë" Greqinë

Tre ditët e lira të fundjavës bënë që qytetarët të “vërshojnë” bregdetet greke.

Siç shihet nga videokamerat e “Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore” në pikën kufitare Bogorodicë, ka frekuencë të lartë dhe turmë për të hyrë në Greqi.

Turmat kanë nisur qysh dje pasdite, kur edhe në “Bogorodicë” ka pasur një vërshim të madh të makinave.

LEXO EDHE:

Back to top button