Vjosa Osmani konfirmon, do të jetë kandidate për president të Kosovës

Në konferencën e sotme ushtruesja e detyrës presidente e Kosovës, Vjosa Osmani konfirmoi se do të jetë kandidate për presidente të Kosovës. Këtë e ritheksoi edhe kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

- Advertisment -

“Do kandidojmë me zotin Kurti për kryeministër dhe unë do kërkoj sërish legjitimitetin si presidente
Rezultati i zgjedhjeve të 14 shkurtit do të prodhoj edhe votat e mjaftueshme për zgjedhjen e presidentit”, tha Vjosa Osmani.

LEXO EDHE:

Back to top button