Vladimir Putin shofer dhe Kim Jong Un pasagjer! Dy liderët bëjnë xhiro me limuzinën ruse

Vladimir Putin shofer dhe Kim Jong Un pasagjer! Dy liderët bëjnë xhiro me limuzinën ruse

Me udhëtimin e realizuar së fundmi në limuzinën e prodhuar nga Rusia Kim Jong Un dhe Vladimir Putin, kanë vulosur marrëdhënien e tyre të ngrohtë, ashtu siç pasqyrohet edhe në marrëveshjen e përbashkët të mbrojtjes që ata nënshkruan.

Kim Jong Un dhe Putin bënë një udhëtim së bashku me limuzinën e dhuruar nga ky i fundit dhe këtë e vërteton një video, ku në të shihet fillimisht Putin, cili ndodhej pas timonit, duke ecur në rrugët e Phenianit.

Limuzina e dhuruar nga presidenti rus është bërë nga kompania Aurus, ku Putin i ka dhënë gjithashtu Kim Jong Un një set çaji dhe një shpatë si shenjë falënderimi për mbështetjen “e palëkundur dhe të pakushtëzuar” të vendit për luftën e Rusisë në Ukrainë.

Megjithëse udhëtimi filloi me Putinin si shofer, Kim Jong-un më pas mori timonin për të testuar aftësitë e limuzinës. Lidhur me dhuratat e ofruara kreut të shtetit rus, një bashkëpunëtor i tij tha, sipas agjencisë TASS, se Putin ka marrë vepra arti që e përfaqësojnë atë.

Sipas tij, këto janë “dhurata të bukura. Janë variacione përshkrimesh, të gjitha shumë artistike, mes të cilave edhe buste”.

 

LEXO EDHE:

Back to top button