Vodhën 200 atlete me vlerë 13 mijë dollarë, por morën vetëm të këmbës së djathtë

Vodhën 200 atlete me vlerë 13 mijë dollarë, por morën vetëm të këmbës së djathtë

Tre persona hynë në dyqan në qytetin qendror të Huancayo dhe morën më shumë se 200 atlete – por të gjithë ishin për këmbën e djathtë.

Pronari i dyqanit vlerëson se ato kanë një vlerë prej më shumë $13,000.

Përpjekja e çalë për një grabitje fitimprurëse u kap nga kamerat e sigurisë. Pamjet tregojnë kriminelët që thyejnë drynin në qepenat e dyqanit në mes të natës dhe duke përdorur një biçikletë me tri rrota për të marrë kuti me atlete të markave të ndryshme.

Shefi i policisë lokale Eduan Díaz tha për mediat peruane:

“Ne kemi mbledhur prova në vendngjarje. Gjëja e pazakontë në këtë grabitje është se janë vjedhur këpucë vetëm nga këmba e djathtë. Me pamjet dhe gjurmët e gishtërinjve, ne do të jemi në gjendje t’i lokalizojmë ata individë”.

LEXO EDHE:

Back to top button