Vuçiq: Vrasja masive afër Beogradit është akt terrorist

Vuçiq: Vrasja masive afër Beogradit është akt terrorist

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq deklaroi se vrasja masive në afërsi të Beogradit është akt terrorist. Ai shprehi ngushëllime në emër të tij dhe anëtarëve të Qeverisë së Serbisë për vrasjen në rrethin e Mlladenovacit, në afërsi të Beogradit.

“Bashkë-ndajmë dhimbjen”, tha Vuçiq.

Presidenti i Serbisë paralajmëroi masa të reja për punësimin e 1.200 policëve të cilët do të angazhohen për sigurinë nëpër shkolla.

LEXO EDHE:

Back to top button