Xherdan Shaqiri, futbollisti më i paguar në MLS

Shumë yje të futbollit europian janë duke zgjedhur vitet e fundit të luajnë në Amerikë. Paga është arsyeja kryesore pse emra të mëdhenj lënë disa prej kampionateve më elitare në Europë për të luajtur në MLS.

Faqja e statistikave të futbollit, “Transfermarkt” ka nxjerrë së fundmi një detaj shumë interesant.

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri kryeson listën e pagesave, duke qenë më i paguari me plot 7.5 milionë euro në sezon dhe njëkohësisht duke lënë pas vetës emra të mëdhenj si Insinje me 6.9 milionë euro, Bernardeski me 5.8 milionë euro por edhe shumë të tjerë.

LEXO EDHE:

Back to top button