Xhud Bellingam, largohet nga stërvitja pas vetëm 10 minutash?

Real Madridi është përballur mirë me lëndimet e tyre deri më tani, por pa dyshim që disa po pyesin nëse ka një pikë thyerjeje për “Los Blancos”, dhe Xhud Bellingam mund të jetë ajo.

Mesfushori anglez, golashënuesi më i mirë i Real Madridit me 15 gola dhe 3 asistime në 16 ndeshje, mungoi kundër Bragës dhe Valencias para pushimit ndërkombëtar dhe ata dolën me fitore në të dyja ndeshjet, duke shënuar tetë gola. Megjithatë, në kohën e ndërhyrjes, Eduardo Kamavinga, Luka Modriç dhe Vinicius Junior kanë marrë të gjithë lëndime.

Anglezi është një dyshim serioz për përballjen e tyre kundër Granadës të shtunën, pasi la stërvitjen vetëm 10 minuta pas seancës. Belingam doli jashtë dhe u përpoq të vraponte, por pas vetëm pesë minutash, ndaloi dhe foli me stafin stërvitor, duke u dukur i mërzitur. Pesë minuta më vonë, dhe ai ishte në dhomën e zhveshjes.

Sipas “Diario AS”, nuk ka ende një diagnozë për shkallën e dëmtimit, por se ai nuk lidhet me problemin e tij të shpatullës së dislokuar që e mbajti jashtë në nëntor. Ky dëmtim lidhet me një nga muskujt e këmbës së tij. Mungesa e Belingamit do ta çonte Real Madridin në gjithsej nëntë lëndime. Pa të, ka të ngjarë të ishte Brahim Diaz, ai që do të zinte vendin në formacion.

LEXO EDHE:

Back to top button