Zaev: Zgjedhje të parakohshme parlamentare nuk do të ketë

Kryeministri i vendit Zoran Zaev edhe njëherë deklaroi se zgjedhje të parakohshme parlamentare bashkë me ato lokale nuk do të ketë.
“Zgjedhje parlamentare do të ketë në vitin 2024, nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare bashkë me ato lokale. Kishim zgjedhje të parakohshme me kërkesë të VMRO-DPMNE-së. Zoti Mickoski i humbi ato zgjedhje, dhe tani ne nuk mund tia plotësojmë sërish dëshirën sepse zgjedhjet e parakohshme po ndikojnë ndaj ekonomisë së vendit”, tha Zaev.

LEXO EDHE:

Back to top button