Zbulohet sekereti i suksesit të Mançester Sitit

Një nga sekretet e Mançester Sitit është forma e Ilkai Gyndoganit. Fantazisti është shëndërruar në golashënues, ndërsa po udhëheq ekipin si në kohët kur ishte në më të mirën e tij me Dortmund. Së fundmi, turko-gjermani thekson se dy modele të tijët janë Çavi dhe Andres Iniesta.

- Advertisment -

“Çavi dhe Iniesta gjithnjë më kanë impresionuar shumë, kanë qenë udhëheqësit e Barcelonës për shumë kohë. Gjithnjë jam munduar të mësoj prej tyre, do të më pëlqente shumë të luanim të tre së bashku në mesfushë. Por, nuk ankohem për karrierën time sepse kam luajtur krah shumë kampionëve te Borusia Dortmund, kombëtare dhe vazhdoj ta bëjë këtë me Sitin”, u shpreh Gundogan.

LEXO EDHE:

Back to top button