Prokuroria akuzon Zhan Mitrevin për mashtrim

Prokuroria akuzon Zhan Mitrevin për mashtrim

Prokuroria Themelore Publike ka hapur hetim për rastin e Klinikës private Zhan Mitrev dhe pas marrjes së tij në pyetje ka ngritur akuzën për veprën penale “mashtrim”.

Organi i akuzës ka kërkuar nbga Gjykata Penale e Shkupit që Mitrevit t’i merren dokumentet e udhëtimit, nën pretekstin se ai mund të arratise.


Pas publikimit të dokumentarit për trajtimin e pacientëve me hemo filtrim, nga Prokuroria u vendos që doktori Zhan Mitrev të thirret në pyetje, sipas denoncimeve. Nga aty shtojnë se Dr. Mitrev është ftuar që të vijë në Prokurori dhe të jap deklaratë lidhur me këtë rast. Sipas informacioneve, biseda informative me dr. Mitrev është duke u zhvilluar nga prokurori Gavril Bubevski./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button