Regjistrohen 619 raste të reja me Kovid-19

Regjistrohen 619 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1253 teste prej të cilave 619 kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19 dhe atë në Shkup-265, Manastir 41, Ohër 32, Kumanovë 31, Veles dhe Strumicë nga 22, Tetovë dhe Kavadar nga 21 e kështu me radhë. Nga numri i përgjithshëm prej 619 të të infektuarve 127 janë të ri-infektuar.

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë edhe për 803 pacientë të shëruar, ndërkohë që janë regjistruar dhe katër viktima, që të katërtit nga “Termini im”.

LEXO EDHE:

Back to top button