Zhbllokohet finalja, Man.Siti kalon në avantazh

Skuadra angleze ishte më agresive në pjesën e dytë dhe arritën që të zhbllokojnë rezultatin në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. Në minutën e 68-të, Bernanrdo Silva ishte asistues brenda zonës, ndërsa Rodri i pambuluar dërgoi topin në rrjetën e “neroazurëve” për 1-0.

Vetëm 4 minita më vonë, Interi kishte mundësi që të barazojë shifrat me Di Markon, që godet traversën, ndërsa Lukaku ishte pengesa për Di Markon që në tentimin e dytë të dërgojë topin në rrjetën e Man. Sitit.

LEXO EDHE:

Back to top button