Zjarr i madh në lindje të Moskës

Zjarr i madh në lindje të Moskës

Një zjarr i madh shpërtheu në një fabrikë dhe depo mëngjesin e së enjtes në pjesën lindore të Moskës, tha Ministria ruse e Emergjencave.

Zjarri në rrugën “Martenovskaya” e ka përfshirë një zonë prej rreth 22.000 metrave katror, sipas njoftimit.

Rreth 120 zjarrfikës dhe 40 zjarrfikëse janë duke punuar për ta shuar zjarrin, tha Ministria.

Por përpjekjet për ta shuar zjarrin janë ndërlikuar nga prania e kontejnerëve të mbushur me lëng të djegshëm brenda ndërtesës.

Nuk u raportua për viktima, ndërsa shkaktari i zjarrit ende nuk dihet.

LEXO EDHE:

Back to top button