Zjarr në Shqipëri, qindra rrënjë ullinj “nën pushtetin” e flakëve, zjarrfikëset në vendngjarje

Qindra rrënjë ullinj janë vendosur nën “pushtetin” e zjarrit në Matomarë, në afërsi të Stjarit në Delvinë të Shqipërisë.

- Advertisements -

Raportohet se zjarrfikëset nga Delvina, Saranda dhe Finiqi ndodhen në vendngjarje, ku po punon për neutralizimin e flakëve.

Nga krahu tjetër, policia po punon për të zbardhur shkakun e zjarrit.

YouTube video

LEXO EDHE:

Back to top button