17 raste të reja me Kovid-19, regjistrohet dhe një viktimë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2.896 teste dhe janë regjistruar 17 raste të reja të COVID-19, dhe atë: Shkup – 6, Tetovë – 9, Prilep 1 dhe Gostivar 1 rast i ri. Në ndërkohë pas 10 ditësh regjistrohet edhe një viktimë nga Shkupi. Nga Instituti I Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë edhe për 8 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Numri i rasteve aktive është 241.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button