25 viktima dhe 865 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Raporti i Ministrisë së Shëndetësisë tregon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 865 raste të reja nga 2889 testet e bëra. Kjo tregon se 29,9% PCR testeve kanë rezultuar pozitiv nga Covid-19. Sipas qyteteve në Shkup i diagnostikuan 330 raste të reja, Prilep 47, Tetovë dhe Manastir 42, Kavadar 38, Ohër 36, Veles 35, Gjevgjeli 33 dhe në qytetet tjera nën 20 e më pakë të prekur. Ndërkaq, 641 u regjistrua numri i të shëruarve nga kurimi spitalor dhe shtëpiak. Por, numri i të vdekurve mbrëmë ishte 25 pacientë, prej të cilëve 10 në Shkup. Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 75,597 prej të cilëve 51,493 janë shëruar, 21910 janë taste aktive.

LEXO EDHE:

Back to top button