26 viktima dhe 489 raste të reja me Koronavirus në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 892 teste të dyshuara për koronvirus dhe prej tyre 489 kanë rezultuar pozitivë, ose 26  për qind e tyre. Po ashtu në 24 orët e fundit 26 pacientë kanë humbur betejën me virusin. Ndërkohë 748 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button