4 këshilla për meshkuj se si të fitoni simpati?

4 këshilla për meshkuj se si të fitoni simpati?

A ju pëlqen vërtet një vajzë? Ti mendon se ajo është më e bukura që ke parë ndonjëherë, brenda dhe jashtë dhe nuk mund të ndalosh së imagjinuari se sa e mirë do të ishte jeta nëse do të ishte e dashura jote. Por meshkujt zakonisht nuk dinë se si të merren me dëshirën e tyre.

Nëse dëshironi që një vajzë të dashurohet me ju, ta fitojë atë, duhet të fokusoheni në krijimin e një lidhjeje reale me të dhe ta lini marrëdhënien të zhvillohet natyrshëm. Këtu janë disa këshilla se si ta bëni atë:

Bëhu mik me të

Hapi i parë për ta bërë një vajzë të dashurohet me ju është të krijoni një miqësi me të përpara se të bëni përparime romantike.

Duke qenë mikesha e saj, do të mund të njiheni më mirë me njëri-tjetrin, të shkëmbeni përvoja dhe interesa dhe të zhvilloni një marrëdhënie më të thellë.

Si mikesha e saj, do të mund të dini gjithashtu nëse do të jeni të mirë në çift apo jo. Ndodh shpesh që ajo që ishte tërheqëse në fillim, kur e njihni më mirë dashurinë tuaj, të humbisni interesin pasi kuptoni sa të ndryshëm jeni dhe sa të papajtueshëm jeni. Kjo është arsyeja pse ky hap është i rëndësishëm.

Tregoni interes dhe vëmendje

Një nga cilësitë më tërheqëse të një personi është aftësia e tij për të dëgjuar dhe për t’i kushtuar vëmendje; dhe siç e dini tashmë, vajzat e duan vëmendjen.

Tregoni interes për atë që ka për të thënë, bëni pyetje dhe mbani mend detaje rreth jetës dhe preferencave të saj. Kjo do ta bëjë atë të ndihet e vlerësuar dhe e vlerësuar dhe do të rrisë shanset e saj për t’u dashuruar me ju.

Respektojeni dhe jini të kujdesshëm

Gjatë ndërveprimeve tuaja me dashurinë tuaj, mos harroni t’i trajtoni ata me respekt dhe mirësi dhe të jeni të kujdesshëm dhe të kujdesshëm me fjalët dhe veprimet tuaja.

Gjithmonë mendoni para se të flisni dhe shikoni gjuhën dhe tonin kur flisni me të. Gjithashtu, tregoni se kujdeseni për ndjenjat dhe opinionet e saj edhe nëse nuk jeni dakord me to.

Jini të sigurt, por jo arrogantë

Vetëbesimi është një tipar kyç që mund të tërheqë vajzat. Por duhet të mbani mend se ekziston një kufi shumë i hollë midis besimit dhe arrogancës, dhe definitivisht nuk dëshironi ta kaloni atë kufi.

Mundohuni të përqendroheni në cilësitë dhe arritjet tuaja pozitive dhe të tregoni se jeni rehat në lëkurën tuaj.

Disa këshilla të tjera të provuara që mund t’ju bëjnë më të sigurt përfshijnë ngadalësimin dhe qëndrimin e qetë kur flisni me të, duke bërë kontakt të qëllimshëm me sy me të, duke dhënë një kompliment unik dhe duke mbajtur një qëndrim të relaksuar.

Përdor humor dhe zgjuarsi

Një nga mënyrat më të lehta për të fituar zemrën e një gruaje është përmes të qeshurit. Është thjesht e vështirë t’i rezistosh një personi me një sens të shkëlqyeshëm humori – një minutë do të qeshësh me shakatë dhe në një minutë do të biesh në dashuri.

Përdorni sensin tuaj të humorit për ta bërë atë të qeshë dhe ta bëni atë të ndihet e qetë dhe rehat pranë jush, por shmangni të qenit shumë i pasjellshëm ose ofendues.

Përveç shakave dhe tregimeve qesharake, mund të hidhni edhe disa rreshta të zgjuar. Jo vetëm që do ta bëni atë të buzëqeshë, por gjithashtu do ta bëni të ditur se jeni të interesuar.

Tregoni anën tuaj romantike

Pasi të keni krijuar një miqësi të fortë dhe të jeni rehat me njëri-tjetrin, tani mund të filloni të tregoni interesin tuaj romantik.

Mund ta çoni në takime romantike, t’i dërgoni mesazhe të ëmbla, t’i bëni të ditur se mendoni se është e bukur dhe madje të bëni kontakt fizik delikate si kapja e duarve për të parë se si reagon.

Kur mendoni se është koha e duhur, duhet të përdorni momentin dhe t’i tregoni asaj se si ndiheni për të. Kini kujdes të mos prisni shumë, sepse do të mbeteni përgjithmonë në zonën e miqve.

Bëhu vetvetja

Më e rëndësishmja, ndërkohë që po përpiqeni të fitoni simpatinë, mos harroni se autenticiteti është çelësi në çdo marrëdhënie.

Bëhuni vetvetja dhe lëreni personalitetin tuaj të shkëlqejë; mos u mundo të jesh dikush që je jo vetëm për t’i bërë përshtypje.

Në fund të fundit, është më mirë që ai të mos të dojë për atë që je sesa të të dojë për atë që nuk je, kështu që pretendimi nuk mund të zgjasë përgjithmonë dhe kur të shohë ndryshimin, do të humbasë interesin. .

LEXO EDHE:

Back to top button