404 raste të reja me COVID dhe 8 të vdekur në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 727 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 404 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën me koronavirus 8 pacientë, ndërsa janë shëruar 101 të tjerë. Deri më tani në vendin tonë janë prekur nga virusi 94 599, ndërsa 83 735 janë shëruar, 2 916 nuk e kanë fituar dot betejën. Rastet aktive në vendin tonë janë 7 948.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button