50 Cent: Hakerat kanë keqpërdorur llogarinë time dhe kanë fituar miliona

50 Cent: Hakerat kanë keqpërdorur llogarinë time dhe kanë fituar miliona

Muzikanti amerikan i repit Fifty Cent (50 Cent) pretendon se hakerët, kanë abuzuar me llogarinë e tij të tregtimit të kriptomonedhave dhe kanë fituar miliona dollarë.

“Kush e ka bërë këtë ka bërë 3.000.000 dollarë në 30 minuta”, ka shkruar reperi në platformën “X”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 50 Cent (@50cent)

Fifty Cent pretendon se hakeri ka përdorur llogarinë e tij “X” për të promovuar një kripto token të quajtur “gunit”, i cili i referohet grupit hip-hop G-Unit në të cilin performonte më parë 50 Cent, raporton “Fox Businesses”.

Të premten, një haker postoi mesazhin $gunit vetëm për fituesit…”, duke nxitur një numër të panjohur përdoruesish të blejnë kriptomonedhën.

LEXO EDHE:

Back to top button