7 të vdekur dhe 673 raste të reja me kronavirus në Shqipëri

Shtatë qytetarë kanë ndërruar jetë në 24 orë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Mes tyre, më i iru është një 21-vjeçar. Po ashtu, në raportimin ditor të rasteve, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se brenda një ditë janë konfirmuar 673 raste të reja me Covid-19, nga 3,927 testime të kryera. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 436 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 36,971 që nga fillimi i epidemisë.

LEXO EDHE:

Back to top button