Aksident i rëndë trafiku në Turqi – të paktën 15 të vdekur e 22 të lënduar

Aksident i rëndë trafiku në Turqi – të paktën 15 të vdekur e 22 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mes qyteteve Gaziantep dhe Nizipi duke shkaktuar viktima dhe të plagosur.

Pesëmbëdhjetë njerëz vdiqën dhe 22 u plagosën në një aksident rrugor që përfshin një autobus dhe një ambulancë në Turqinë juglindore, tha të shtunën një guvernator rajonal.

“Në total, 15 nga qytetarët tanë vdiqën dhe 22 u plagosën në një aksident që përfshin një autobus, një ekip urgjence dhe një ambulance midis Gaziantepit dhe Nizipit”, tha Davut Gul, guvernatori i provincës Gaziantep, raporton gazeta Hurriyet.

Agjencia e lajmeve DHA tha se një ambulancë, një kamion zjarrfikës dhe një autobus që transportonte gazetarë u goditën nga një autobus pasagjerësh.

“Tre zjarrfikës, dy punonjës të urgjencës dhe dy gazetarë janë mes të vdekurve”, tha guvernatori i Gaziantepit.

Ndryshe, pasagjerët e lënduar u dërguan me urgjencë në spitalet aty pranë. Ekipet e shpëtimit dhe emergjencave janë dërguar në vendin e rrëzimit. Po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

LEXO EDHE:

Back to top button