Andre Pirlo: Interi nuk është favoriti kryesor

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, nuk konsideron se Interi është favoriti kryesor për titullin në Seria A. Pas fitores në derbin ndaj Milanit dhe para përballjes së Juventusit me Krotoonen, Pirlo besoj se Juventusi do të luftojë për skudeton.

- Advertisment -

 

“Mendojë se Interi nuk është favoriti kryesor. Përparësia e tyre është që nuk garon në turnetë e tjerë dhe zhvillon vetëm një ndeshje në javë. Asgjë tjetër. Analizuam së bashku ajo që ndodhi në Porto në Ligën e Kampionëve dhe e dijnë se çka shkoi në kahje të gabuar dhe përse pësuam disfatë. Nuk kishte nevoë që të ngris zërin. Kjo bëhet kur futbollistët nuk kuptojnë se ku kanë gabuar. Qëllimi mbetet skudeto. Nuk od të jetë lehtë që të shënojmë fitore ndaj Krotones,” ka thënë mes tjerash Pirlo.

LEXO EDHE:

Back to top button