Armë, drogë dhe telefona në burgun e Shtipit

Armë, drogë dhe telefona në burgun e Shtipit

Pas një kontrolli në burgun e Shtipit, tek të burgosurit janë gjetur celularë, drogë dhe armë. Ministria e Drejtësisë dhe MPB kanë njoftuar se me urdhër të Gjykatës Themelore Shtip janë kontrolluar 11 qeli me 39 persona të dënuar të cilët janë duke vuajtur dënimin me burg.

“Gjatë kontrollit në ambientet e burgut, janë gjetur 11 telefona celularë, pesë thika, pesë kaçavida dhe 23.500 denarë. Në një dhomë janë gjetur edhe çanta me substanca narkotike dhe lëndë të paligjshme”, njoftojnë nga Ministria e Drejtësisë.

LEXO EDHE:

Back to top button