Arrestohet punonjësi që kërcënoi se do të vendoste bombë në Autobusë

Arrestohet punonjësi që kërcënoi se do të vendoste bombë në Autobusë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se sot është arrestuar personi J.I, pasi i njëjti ka kërcënuar se do të vendosë bombë në autobusët e NPQ “Shkup”.

Nga MPB thonë se po bëjnë kontrolle anti-terroriste dhe se po i ndërmarrin të gjitha masat për zbardhjen e rastit.

“Ditën e sotme zyrtarët e policisë ndaluan J.I. punonjësin e NPQ-Shkup, pas një denoncimi të mëparshëm të ndërmarrjes në fjalë se rreth orës 05:00 të mëngjesit nga emaili i tij në emailin zyrtar të NPQ dhe në email-et e të gjithë drejtorëve, financave, shërbimeve ligjore dhe të tjera në është kërcënuar se për shkak të mos marrjes së rregullt të pagave, ai planifikonte të vendoste bombë në një autobus e cila do të shpërthente sot gjatë protestave. Po kryhen kontrolle anti-terror dhe po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Ndryshe, sot në mëngjesi i gjithë qyteti i Shkupit është në kaos, pasi autobusët e NPQ-Shkup janë tërhequr nga qarkullimi.

LEXO EDHE:

Back to top button