Asllani, kalon me sukses testimet dhe firmos me Interin

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, ka përfunduar ekzaminimet mjekësore dhe ka firmosur kontratën me Interin. Lajmin e konfirmojnw ekspertwt e transferimeve, Xhanluka Di Marzio dhe Fabrizio Romano, ashtu që pritet vetëm zyrtarizimi nga klubet.

Sipas njoftimit, “Nerazzurrët” kanë arritur marrëveshje me Empolin në vlerë prej 14 milionë euro për futbollistin shqiptar.

Për më shumë, Di Marzio ka publikuar edhe video teksa futbollisti përshëndeti tifozët e klubit të tij të ri. 20-vjeçari thuhet ta ketë nënshkruar kontratën dhe më pas është larguar nga zyrat e Interit.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @gianlucadimarzio.com

LEXO EDHE:

Back to top button