Video / Barcelona mund Bilbaon, Mesi sërisht në “element”

Skuadra e Barcelonës ka arritur që lehtësisht të fitojë ndaj Atletik Bilbaos me rezultat 3-2. Vendasit të parët kaluan në epërsi me golin e Inaki Uiliamsit në minutën e 3-të. Mirëpo vetëm 11 minuta më vonë Pedri barazon shifrat në 1-1. Pastaj në skenë del Mesi që shënon në minutën e 38’ dhe atë të 62-të.

- Advertisment -

Ndërsa, në fund të ndeshjes shënon edhe Muniain, për t’i dhënë epilogun përfundimtar kësaj ndeshje.

Tani, blaugranët janë ngritur në vendin e 3-të me 31 pikë dhe janë 5 pikë afër Real Madridit.

LEXO EDHE:

Back to top button