Barcelona zbulon planin për yllin e ri, që kaloi rekordin e Lamine Xhamal

Xhull Fernandez është këshilluar për gjëra të mëdha në Barcelonë pasi bëri debutimin e tij për Barca Atletic, duke thyer rekordin e Lamine Xhamallit. Me 15 vjet 9 muaj e 13 ditë, Fernandez tani është lojtari më i ri që ka debutuar për Barca Atletic.

Një mesfushor qendror nga natyra, ai konsiderohet si një nga talentet kryesor në akademinë La Masia. Fernandez tashmë është stërvitur me ekipin e parë disa herë nën drejtimin e Çavi. Sipas gazetës “Mundo Deportivo”, Barcelona ka hartuar një plan për Fernandezin.

Ata duan që ai të vazhdojë të luajë për Barca Atletic, në mënyrë që së shpejti të jetë gati të bëjë hapin drejt ekipit të parë. Barcelona synon tretman të ngjashëm me mënyrën se si u trajtua Lamine Xhamal në fundin sezonit të kaluar dhe Pau Kubarsi gjatë pjesës së parë të sezonit aktual.

LEXO EDHE:

Back to top button