Beyonce dhe Jay-Z shumë e çmendur për vilën e re: “Ata thyen rekordin dhe shtëpia është si një bunker betoni”

Beyonce dhe Jay-Z shumë e çmendur për vilën e re: "Ata thyen rekordin dhe shtëpia është si një bunker betoni"

Këngëtarja amerikane Beyonce dhe bashkëshorti i saj reperi Jay-Z kanë paguar 200 milionë dollarë për një rezidencë në Malibu, duke thyer rekordin e çmimit të pasurive të paluajtshme në Kaliforni. Para tyre, më e shtrenjta ishte shtëpia e Marc Andreessen , i cili pagoi 177 milionë dollarë për vilën.

Në pamje të parë, shtëpia i ngjan një bunkeri betoni, pasi është ndërtuar me beton të papërpunuar dhe prona ka pamje nga oqeani. Arkitekti japonez Tadao Ando, ​​i cili aktualisht është duke punuar në shtëpinë fqinje të reperit Kanye West, është përgjegjës për pamjen e saj.

Vilata nga Beyoncé dhe Jay Z / Foto: Papgalore / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Shtëpia fillimisht u porosit nga William Bell, një koleksionist i famshëm arti, dhe ai pagoi 14.5 milionë për vetë pronën. U deshën 15 vjet për të ndërtuar shtëpinë.

Interesant është fakti se çmimi i shpallur ishte shumë më i lartë dhe arrinte në rreth 295 milionë dollarë. Megjithatë, Beyoncé dhe Jay-Z arritën të bien dakord për 200 milionë dollarë.

Beyonce dhe Jay Z / Foto: Instagram/Beyonce

Që kur Beyoncé dhe Jay-Z u martuan në vitin 2008, çifti ka blerë dhe shitur vazhdimisht prona në Nju Jork, Nju Orleans, Miami, Los Anxhelos, Hamptons, etj.

LEXO EDHE:

Back to top button