Biden arrin në Gjenevë për takim me Putinin

Biden u prit në pistën e Aeroportit të Gjenevës nga presidenti zviceran, Guy Parmelin, i shoqëruar nga krerët e kantonit dhe autoritetet e qytetit të Gjenevës, si dhe nga diplomatët amerikanë, të vendosur atje.

Takimi me Putinin do të zhvillohet të mërkurën.

Të dyja palët i kanë minimizuar shanset për arritjen e ndonjë marrëveshjeje.

LEXO EDHE:

Back to top button