Borisov heq dorë nga mandati i deputetit

Kryeministri i deritanishëm i Bullgarisë Bojko Borisov ka njoftuar se ka dorëzuar deklaratë deri tek Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përmes së cilës heq dorë nga mandati i deputetit dhe nuk do të jetë pjesë e përbërjes së re parlamentare.

“Sot deri tek Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) kam dorëzuar dorëheqjen si deputet edhe pse kam fituar në garat me liderët. Edhe Ninovën, edhe Sllave Trfunovin dhe Hristo Ivanov i kam mundur gjithkund”, ka deklaruar Borisov, transmeton BGNES.

LEXO EDHE:

Back to top button