Borisov në fushatë, i dhuron xhaketën e tij një punëtori të ndërtimtarisë

Kryeministri bullgar, Bojko Borisov ka bërë një veprim jo të zakonshëm, transmeton Alsat. Gjatë vizitës së punimeve në autostradën Zagora-Qirpan, një nga punëtorët komentoi xhaketën e kryeministrit bullgar, ndërsa ky i fundit pa hezituar zhveshi të njëjtën dhe ia dhuroi punëtorit. Muajin tjetër, respektivisht me 4 prill Bullgaria do të mbaj zgjedhje të parakohshme parlamentare, ndërsa sipas anketave të fundit partia e Borisov, GERB prin bindshëm para Partisë Socialiste Bullgare.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button