Bruno Mars ka miliona borxhe për lojërat e fatit: Me sa duket, ai i lë të gjitha paratë e tij në një kazino

Bruno Mars ka miliona borxhe për lojërat e fatit: Me sa duket, ai i lë të gjitha paratë e tij në një kazino

Kohët e fundit kanë kaluar nëntë vjet nga performanca e parë e Bruno Marsit në hotelin Park MGM në Las Vegas, ndërsa për këtë vit janë planifikuar 12 koncerte.

Siç raporton News Nation, arsyeja pse Marsi po performon kaq shumë atje është sepse ai ka akumuluar borxhe për lojërat e fatit në kazino.

“Ai i detyrohet MGM miliona nga lojërat e fatit.” Në fakt, MGM e zotëron atë”, tha një burim i paidentifikuar për News Nation.

Thuhet se është një shumë marramendëse prej pesëdhjetë milionë dollarësh.

“Ai fiton 90 milionë dollarë në vit nga kontrata e tij me kazinonë, por ende duhet të paguajë borxhin”, shtoi burimi, duke pohuar se këngëtari fiton vetëm 1.5 milionë dollarë në natë duke pasur parasysh që ai paguan edhe taksat.

Marsi kishte deklaruar më parë se kishte vizituar për herë të parë një kazino në moshën 19-vjeçare dhe paratë e qirasë i siguronte duke luajtur letra. Ai tha gjithashtu se herën e parë humbi 100 dollarë.

“Duhet të humbasësh”. Thjesht duhet të humbësh për të fituar”, shtoi këngëtarja.

LEXO EDHE:

Back to top button